Вони пішли у вічність, щоб Україну зберегти.

   21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Подіям,  що відбувалися у 2013-2014 роках була присвячена сьогодні загальношкільна лінійка, яку ми підготували з учнями. Пригадуючи події, що відбувалися на Майдані у 2013-2014 році, учні нашої школи, також мали змогу переглянути фото-виставку присвячену Революції Гідності та загиблим героям.
   Що ж таке Революція Гідності?  21 листопада 2013 року, в історії нашої держави розпочалась нова сторінка.  Студенти, викладачі, робітники, художники, журналісти вийшли на мирний протест, аби відстояти європейський вибір нації, відстояти права та свободи українців на краще майбутнє своєї держави. З уст "майданців" звучали гасла: "Україна - це Європа", "Ми - вільні", "Ми хочемо в ЄС".  В їхніх очах горіла іскра, що єднала тоді духом цілу країну. А коли їх, беззбройних, почали витісняти з Майдану нелюдськими методами - це вразило кожного українця. Для нашої країни, яка не знала війни понад 70 років, ця реальність стала тяжким ударом.
  Скільки ж їх, тих людей, які віддали своє життя за волю і майбутнє України? Революція Гідності, нажаль коштувала нам життя понад ста загиблих з різних куточків України, яких назвали Небесною Сотнею. Це протистояння було тяжким та кривавим. Хто б міг тоді подумати, що мирний протест може перетворитися у справжнє пекло.
  Події тих днів і досі болем та щемом відгукуються в наших серцях.
 Слухаючи сьогодні на лінійці виступи учнів, здається, що не минуло тих 3 роки, що все це відбувалося лише вчора. І біль тих втрат не зникає.
 Вшановуючи пам'ять тих, хто віддав своє життя за ідеали свободи та майбутнього своєї держави, ми ніби говоримо, що наші герої житимуть в нашій пам'яті вічно. Бо герої не вмирають!

  

9 листопада - День української писемності

Щороку 9 листопада ми святкуємо День української писемності та мови.

  За православним календарем 9 листопада — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця, який був послідовником Кирила та Мифодія - творців словянської писемності. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Напередодні свята ми з учнями на виховній годині "Мова нашого народу" пригадали історію і тернистий шлях який пройшла наша мова, і  тих визначних людей,  які зберегли її для нас, їхніх нащадків.
  А сьогодні, в День української писемності та мови, учні і дорослі всієї країни мали змогу долучитися до написання Всеукраїнського диктанта єдності.
Метою акції було не просто перевірити рівень знань, грамотність учнів чи всіх хто долучився до неї, але й об'єднати небайдужих навколо українського слова. Акція носила патріотичний характер. Дехто з її учасників пройнялися цією темою і приходили писати диктант у вишиванках. Учні нашої школи та мої вихованці теж долучились до акції. Молодці!

Halloween party

Містична атмосфера наповнила сьогодні нашу школу. Дух Хеловіна відвідав її. Учні 5-7 класів не тільки бачили його, але їм ще й довелося ловити його поплічників. На цьому позакласному заході, що носив назву "Halloween Party", діти дізналися більше про традиції та про походження свята, чому його почали святкувати в Сполучених Штатах, які традиції в його святкуванні змінили американці. Ми також влаштували змагання, в якому дві команди "Zombies" та "Witches" доводили що  краще знають всі містичні таємниці і секрети цього свята.
Ми навчилися складати віршики про Хеловін, утворювали моторошні історії з малюнків, дивились відео-розповідь та дізнались таємницю самого господаря свята - Джека, чому саме він став символом Хеловіна.
А в кінці свята переможців змагання чекав солодкий приз. Всі учасники були задоволені і з нетерпінням чекають розкриття інших таємниць свята наступного року.