75 років трагедії Бабиного Яру.

  
    Кожен народ повинен пам'ятати історію свого народу, якою б тяжкою і кровопролитною вона не була. 29-30 вересня 1941 року одна з таких дат, яка ввірвалась в нашу історію під гул Другої Світової війни і залишила щем і незагойну рану в серцях українців, адже в ці дні розпочалися масові розстріли переважно єврейського населення  здійснені німецьким окупаційним командуванням. Бабин Яр став всесвітньо відомим символом Голокосту, через більш ніж 100 тисяч життів відібраних не лише у мирних жителів, а й військовополонених, підпільників, партизанів, членів ОУН.
    Шануючи історію нашої землі, ми з вихованцями на годині спілкування присвяченій 75 річниці цієї трагедії, не могли не згадати про події тих далеких днів і вшанувати пам'ять загиблих. Діти  також переглянули презентацію: "У чому трагедія Бабиного Яру?!". Найбільше їх вразили фотографії тих самих Наказів до збору єврейського населення, документальні фото, а також той факт, що в більшості загиблими були жінки, діти та люди похилого віку. 
                               (Памятник дітям, що загинули в Бабиному Яру в 1941 році)
І в котре ми з учнями переконалися, що уроки історії свого народу безцінні, адже вчать нас цінувати найбільший скарб - людське життя.

Міжнародний день миру

    Щороку 21 вересня в усьому світі відзначається Міжнародний День Миру. Започатковане це свято Генеральною Асамблеєю ООН. Генеральною Асамблеєю цей день проголошений як день відмови від насильства і припинення вогню у всьому світі. В цей день всі країни просять утримуватися від проведення військових дій.
   Щорічно 21 вересня в ООН проводяться різні заходи, які традиційно включають в себе Ходу Миру, яка є можливістю для людей усіх національностей, культур та ідеологій виразити готовність об'єднати зусилля для встановлення міцного миру.
   Саме цьому святові була присвячена наша година спілкування. Ми разом з учнями 7-го класу дізналися чимало цікавих фактів про історію виникнення свята,  про встановлення Дзвону Миру з монет пожертвуваних дітьми з усіх континентів.
Щороку 20-21 березня в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку і в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей усієї нашої планети задуматися про важливість миру і  прикласти зусилля до захисту миру на планеті і збереження краси нашого спільного дому. Дзвін Миру - символ спокою, мирного життя і дружби, вічного братерства і солідарності народів, і заклик до дії в ім'я збереження миру і життя на Землі, збереження Людини і Культури. Також учні переглянули презентацію та дізналися про дівчинку Садако, що стала жертвою наслідків Другої Світової війни, та про її журавликів, та відзначили умови життя інших дітей на територіях, де зараз тривають військові дії. Учні висловили свої побажання, щодо реального припинення вогню на Сході нашої країни. І не лише 21 вересня. 
  Тож щиро хочеться долучитися до думки моїх вихованців і побажати Миру всім нам і нашій країні!

СВЯТО ПЕРШОГО ДЗВОНИКА

 Ось уже в котре кличе на урок школярів перший дзвінок. Але кожного року він по-своєму особливий.
Особливий для дев'ятикласників, тому що кличе їх на урок востаннє.  Особливий і для першокласників. Вони вперше сьогодні переступають шкільний поріг як школярі.
І нехай поряд ще стоять їхні мами, чи бабусі, але вони вже стали трішечки дорослішими.
Їхні друзі з садочка спостерігають за ними і трішки заздрять їхній дорослості,
 але з гордістю вітають своїх друзів з початком навчального року.
  Ось так весело і з краплинкою суму проходило сьогодні свято Першого Дзвоника. Привітали наших школярів і дирекція школи, і їх батьки та друзі, а також спонсори школи, які і вручили дітям корисні подарунки.
Кращі учні та працівники школи отримали грамоти.
І вже вкотре, за шкільною традицією, дзвінок покликав  всіх на перший урок.