A teacher is a guide, a pointer to the truth that each student must find for himself.
St. Patrick's Day
St. Patrick's Day is celebrated on March 17th. Though it is a national holiday in Ireland, it also celebrated outside the country in the places with a large number of people of Irish descent (in Canada, Australia, the United States, Argentina and New Zealand). This priest brought Christianity to Ireland and during the long time he fought against the Paganism. He is a patron saint of this country. This day was not the saint's birthday, but the day of his death. People honour Saint Patrick by attending special religious services, enjoying family gathering, and wearing shamrocks.
For centuries the shamrock has been an emblem of St. Patrick as well as of Ireland. According to legend, St. Patrick planted shamrocks in Ireland to explain the Christian idea of the Holy Trinity. The other symbols of this holiday are harp, shillelagh, leprechaun, and top hat. They reflect the myths and legends of Ireland.
17 березня в Ірландії, та в країнах де мешкають ірландці (в Канаді, Австралії, США, Аргентині, Новій Зеландії), святкується День Святого Патрика. Цей священник поширив християнство в Ірландії та протягом довгого часу боровся з язичництвом. Це головний святий цієї країни. В цей день ірландці відзначають не день народження, а день смерті святого. Люди вшановують святого Патріка відвідуючи спеціальну церковну службу, та збираючись на сімейне святкування.
Вони також прикріплюють до одягу трилисник, так як він є емблемою Ірландії.
Згідно з легендою Святий Патрік саджав трилисник в Ірландії, так як його три листочки допомагали йому пояснювати ірландцям ідею Святої Трійці. Іншими символами свята є арфа, леприкон, кийок, та циліндр, так як вони відображені в легендах та міфах Ірландії.
Щоб дізнатися більше про це свято та про цю країну ми вирішили провести позакласний захід "St. Patrick's Day". Ми з учнями 6-7 класів не тільки дізналися про дитинство Святого, та прагнення стати священником, а й про його повернення до Британії, та нелегку боротьбу з язичництвом. Ми також розглянули легенди та міфи Ірландії, що розкрили нам значення символів свята.
Переглядаючи цікаве відео про цю країну та дізнаючись багато нових та цікавих фактів про традиції святкування цього свята, учні також виконували цікаві завдання та тести, борючись за звання "Кращі знавці свята". Перемогу отримала команда 7 класу, але команда 6 класу відстала лише на кілька балів. А в кінці змагання усі учні отримали солодкі призи.
Іду з дитинства до Тараса
Пригадати життя і поетичну діяльність нашого генія Тараса Григоровича Шевченка 9 березня вирішили ми також на загальношкільному заході "Іду з дитинства до Тараса".
Учні розповіли про життя та поневіряння поета, дізналися цікаві і невідомі факти з життя генія, про його навчання та друзів.
Учні 5-9 класів зачитали його вірші, тим самим розказавши словами поета про його власне життя та назламну любов до рідної землі і її людей. А також про кріпацьке ярмо, болі, та переживання українців.
Захід показав, що слова поета були і є актуальними зараз, адже багато з того, що було сказано поетом, показує проблеми і труднощі сучасного світу. Мабуть таки не дарма Тараса Григоровича називають в народі ПРОРОКОМ!
Шевченко - поет та художник
Сьогодні виповнюється 202 роки з дня народження видатного поета, письменника, художника, громадського та політичного діяча - Тараса Григоровича Шевченка.
А в кінці виховної години відбувся невеличкий конкурс-змагання. Учні за рядками з віршів поета, та за малюнками, визначали назви його віршів та балад.
Свято весни
Чудове свято присвячене всім жінкам пройшло сьогодні в нашій школі. Ніби яскравий, барвистий калейдоскоп, вражало воно глядачів своїм різноманінням талантів і якоюсь неймовірною чарівністю і теплотою. Учні 5, 7 класів читали вірші, молодші учні вітали своїх мам і бабусь, виконували неповторні музичні композиції.
А інсценізації: "Наталка Полтавка на новий лад", "Батько і син", "Як жінка чоловіка продавала" дарували всім гарний настрій, створюючи неповторну атмосферу свята. Відкрило воно і чимало талантів. Дуже сподобався глядачам Янчак Дмитро, що виконував роль Юрчика в інсценівці "Одного разу під Полтавою". А також Юхимчук Софія зі своєю мелодійною пісенькою.
І звісно ж музичні вітання. Сухолейстер В'ячеслав підкорив всіх піснею під гітару. А Мовчан Максим Вікторович - чудовим душевним виконанням. Ну справжній романтик!
І завершив свято своїм вітальним словом від імені всіх чоловіків - Фенюк Михайло Васильович.
Підписатися на:
Дописи (Atom)