English Language Week

   
Протягом цього тижня, з 22 по 26 лютого у нашій школі проходив тиждень іноземної мови. Яких тільки цікавинок не приготувала я для учнів!
    В понеділок учні 8 класу прийняли участь у брейн-ринзі "Great Britain and British", де мали змогу перевірити  свої знання про Об'єднане Королівство, британців, їхні свята, звичаї і традиції. Учні пригадували прапори частин королівства та інших англомовних країн, змагалися за звання "Кращий знавець англійських традицій", та "Кращий знавець Об'єднаного Королівства", розгадували загадки, знаходили слова-назви найпопулярніших видів відпочинку в Британії, працювали з малюнками,  а також переглянули відео про цю країну, де дізналися цікаві факти про британців та типові помилки туристів в мовленні.
  У вівторок учні 2 та 3 класів поринули в світ чарів Смайлика. Він підготував для них багато цікавих та веселих ігор. Учні дізналися деякі нові факти про Велику Британію; побули шпигунами, виконуючи доручення Смайлика; шукали начакловані ним предмети; розгадували загадки; розшифровували таємне послання, а також змагались за звання "Найкращий знавець фонетики".
  В середу  учні 4-го класу відправилися у відео-подорож до Туманного Альбіону з двома друзями. Вони провели їх найцікавішими місцями столиці Об'єднаного Королівства та  чотирьох його частин. Учні дізналися чимало цікавих фактів про цю країну, її жителів та їхні звичаї та традиції. І звісно ж команди мали змогу перевірити хто з них краще знає Великобританію, беручи участь в різноманітних цікавих змаганнях і конкурсах. І хоча наша подорож була веселою та змістовною, нам все ж таки довелося повертатись назад, хоча і зі смачненькими призами.
  У п'ятницю  дві команди 6-го та 7-го класів відправилися у подорож країною англійської мови. На своєму шляху до Англії їм доводилося виконувати чимало цікавих завдань: знаходити зашифровані слова, за прослуханою піснею записати правильно прийменники місця, утворити якнайшвидше пари антонімів, попрацювати з прислівями, пограти в "Хрестики-нулики" на краще знання слів за темами, пригадати часи дієслів, ну і пройти змагання "Правильна відповідь" (загальні знання про Британію).
 Всі команди-переможці отримали солодкі призи, а команди-переможених - втішні подаруночки. 
 Загалом тиждень пройшов цікаво і весело, а  учням, звісно ж, сподобалося. Вони з нетерпінням чекають нових змагань та конкурсів.

"Казкознавці"

   24 лютого  у нашій школі відбувся загальношкільний захід: "Казкознавці". У змаганні приймали участь учні 2-4 класів. Їх прийшли підтримати їхні товариші. Також учні 6 класу допомагали Ромко Тамарі Пігасівній в організації свята.
  Захід проходив в жвавому, енергійному темпі, був цікавим та веселим. Діти мали змогу позмагатися за звання кращого знавця казок, перевірити свої знання як українських так і казок інших народів, побути навіть деякий час справжніми казкарями.

Глядачі також мали змогу прийняти участь у конкурсах, та отримати призи. Команда-переможець отримала солодкий приз та грамоту.

"Мова - душа народу"

21 лютого Україна відзначала Міжнародний день рідної мови.
1952 року влада Пакистану оголосила урду державною мовою. Нею розмовляли лише 3 % населення. 21 лютого цього року в Дацці відбулися демонстрації (протестанти зі східного Пакистану) за захист бенгальської мови. Внаслідок сутичок з військовиками та поліцією загинуло кілька студентів, що брали участь в демонстрації. З 1971 року  після проголошення незалежності Східного Пакистану (Бангладеш) цей день відзначають як день мучеників. За пропозицією Бангладеш ЮНЕСКО проголосило цей день міжнародним днем рідної мови у 2000 році. Саме цій даті  у нашій школі було присвячено захід під назвою "Мова нашого народу", який відбувся 22 лютого. Учні розповіли про історію започаткування відзначення цієї дати, читали вірші відомих поетів про українську мову. Також Матусевич Анжела та Каміла декламували  вірш "О, мово рідна, що без тебе я". Молодці! Декламували дуже гарно. Учні школи також мали змогу ознайомитися з виставкою книг до цієї події.

Подвиг Небесної Сотні

20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні згідно указу Президента від 11 лютого 2015 року . В цей пам'ятний день українці  вшановуватимуть подвиг Героїв Небесної Сотні.
  Віддаючи шану подіям Революції Гідності (листопад 2013 - лютий 2014 року) у нашій школі відбулася сьогодні лінійка-реквієм присвячена тим, хто віддаючи своє життя, відстоюючи права і свободи людей, захищав ідеали демократії, віру в європейське майбутнє нашої країни. Гіркотою і болем знову відлунювали всі ті події в наших серцях.
 Під час заходу звучали вірші і пісні присвячені загиблим.


 На виховній годині: "Подвиг Небесної Сотні" ми з учнями крок за кроком згадали події Революції Гідності, переглянули світлини, та зображення художників, що висвітлили ці події на своїх полотнах. Згадуючи кровопролитні протистояння  з 18 по 20 лютого, ми також переглянули відео, де висвітлювалися події саме цих днів.

 На устах сама собою з'являлася молитва за загиблих, і прохання у вищих сил, щоб цей подвиг не став марним.
 Вічний подвиг Героїв Небесної Сотні Назавжди в наших серцях.

Біль Афганістану


  27 грудня 1979 року  о 19 год. 30 хв. декілька вибухів підірвало будівлю Аміна в Кабулі, з його штурму і розпочалася кривава епопея афганської війни. Саме тоді до країни було введено радянські війська з метою надання підтримки уряду НДПА. Війна в Афганістані тривала дев'ять років, один місяць і дев'ять днів, і в ній прийняло участь понад півмільйона чоловік. Серед загиблих в цій війні 63% були молоді люди віком до 20 років.  Цю війну тривалий час називали "неоголошеною", потім просто навчанням. З війною з часом розберуться, а  сьогодні ми можемо сказати, що солдати, наші  односельчани, були ні в чому не винні, що входили в Афганістан з відчуттям інтернаціональної місії. І лише 15 лютого 1989 року відповідно до рішення радянського керівництва і Женевських угод, рядянські війська було виведено з Афганістану.
 "Біль Афганістану" - саме під такою назвою згадували ми з учнями 15 лютого події тих днів, де з'ясували причини початку цієї війни,  участь у ній наших односельчан та наслідки цієї участі для наших солдат.
 Історія не може бути забута чи знехтувана, аби не повторювались помилки минулого. Саме тому згадуємо ми цю подію кожного року, адже 26 років  не забувають солдати, що вийшли з цієї війни живими, голоси побратимів, що схилили голови в Афганістані. 

Свято кохання

Що ж таке любов? Це романтика і обожнювання чи ревнощі? Щастя чи покарання? Вічність чи мить? Саме пошуку відповідей на ці запитання було присвячене свято у нашій школі сьогодні. 
Дівчата та хлопці 7-9 класів змагалися за звання найкращої пари. Перевірити міцність своєї  дружби учні мали змогу виконуючи цікаві, романтичні, а іноді веселі завдання. Глядачі і гості свята теж брали участь у конкурсах, аби здобути "сердечка-бали" і підтримати у таємному голосуванні свою улюблену пару. 


Перемогу здобула пара Анни та Олександра (учні 8 класу), але й Ангеліна з Олександром не поступалися їм в силі. Їм не вистачило лише кілька балів до перемоги. Пара переможців отримала романтичний подарунок.
А ми усі з'ясували, що любов -  це прекрасне почуття,  на яке з нетерпінням очікує кожен з нас. І воно варте того, щоб на нього чекати.

Битва під Крутами

В понеділок 1 лютого пригадали ми з учнями 5-6 класів події 29 січня 1918 року. Що насправді сталося тоді? Яке значення мали ті події для нашої історії та сучасності? Відповіді на ці запитання ми намагалися знайти протягом виховної години. Ми не лише зясували причини та хід тих подій, але й знайшли їх відгомін у подіях на Майдані в грудні.
Історичні дати - це не тільки пам'ять про минуле. Це також ключ до того, щоб в майбутньому уникнути помилок минулого. Тож памятаймо сторінки своєї історії, та імена тих, хто стояв за незалежність!